Okulary progresywne

Okulary
progresywne

Okulary progresywne to idealne rozwiązanie dla osób, których korekcja nie kończy się na jednej parze okularów. Problem z widzeniem na bliższe odległości pojawia się u osób po 40 roku życia niezależnie od wady wzroku. Problem pojawia się przy czytaniu, podczas pracy przy komputerze, czy przy jeździe samochodem podczas patrzenia na deskę rozdzielczą. Szkła progresywne są na rynku od wielu lat i są one z każdym rokiem udoskonalane. W zależności od indywidualnych potrzeb istnieją różne konstrukcje szkieł progresywnych. Wybór szkieł determinuje wada wzroku, charakter wykonywanej pracy i sama oprawa korekcyjna. Tego wyboru pomoże dokonać nasz wykwalifikowany zespół optyków. 

PRESBIOPIA 

Jest to wada wzroku, która pojawia się po 40 roku życia. Zdolność akomodacji oka pogarsza się z wiekiem, przez co tracimy zdolność ostrego widzenia w odległościach bliższych. Dlatego pojawia się konieczność stosowania osobnej korekcji do dali i bliży. Zmiana okularów może stać się męcząca, niewygodna, bądź podczas jazdy samochodem czy wykonywania pracy wręcz niemożliwa. Okulary progresywne rozwiązują powyższe problemy i pozwalają na niezwykłą funkcjonalność i wygodę. 

DOBÓR SZKIEŁ PROGRESYWNYCH 

W naszym salonie można zbadać wadę wzroku i dobrać odpowiednie szkła progresywne. Badanie okulistyczne i optometryczne pozwala na szczegółowy i niezwykle dokładny pomiar wad wzroku. Zlecenie na okulary analizują optycy, którzy pomagają w doborze odpowiedniej konstrukcji szkieł progresywnych i oprawy korekcyjnej.