Soczewki kontaktowe

Soczewki
kontaktowe

Soczewki kontaktowe to świetna alternatywa dla osób na co dzień noszących okulary korekcyjne. Ten sposób korekcji jest dobrym rozwiązaniem dla osób z dużymi wadami wzroku, dla osób aktywnych, lubiących sport, dla których okulary korekcyjne stanowiły w tym aspekcie dyskomfort. Soczewki kontaktowe są dostępne zarówno dla osób krótkowzrocznych, nadwzrocznych i z wadą astygmatyzmu. W salonach dobieramy również soczewki kontaktowe do kontroli krótkowzroczności. 

DOBÓR SOCZEWEK 

W naszych salonach dobór soczewek kontaktowych odbywa się w gabinecie pod okiem optometrysty. Przeprowadzone badanie wady refrakcji i ogólnej oceny stanu narządu wzroku pozwala na bezpieczny dobór odpowiednich soczewek kontaktowych. Dodatkowo badanie obejmuje naukę aplikacji, zdejmowania i pielęgnacji soczewek. Podczas doboru optometrysta informuje o zagrożeniach i powikłaniach przy nieprawidłowym stosowaniu soczewek i nie zaleceniu się do udzielonych porad. Szeroko omawiana jest oferta soczewek kontaktowych. 

CZAS UŻYTKOWANIA 

Soczewki dzielimy na jednodniowe i soczewki o przedłużonym trybie noszenia tj. dwutygodniowe i miesięczne. Takie soczewki od momentu otwarcia blistra mają datę ważności, kolejno 14 dni i 30 dni. Jednak dobór nie ogranicza się do terminu noszenia soczewki. Soczewki kontaktowe są indywidualnie dobierane, promień krzywizny i średnica soczewki ma duży wpływ na samo dopasowanie soczewki do rogówki. Te wszystkie parametry ocenia optometrysta i to specjalista podejmuje ostateczną decyzje o dopasowaniu konkretnych soczewek. Po doborze, pacjent otrzymuje soczewki próbne na określony czas, po którym zgłasza się na wizytę kontrolną. Wizyta ta jest niezwykle ważna. Pozwala ocenić stan oczu po użytkowaniu soczewek kontaktowych i ewentualnie dobranie innej pary soczewek. 

Bezpieczeństwo i zdrowie jest dla nas najważniejsze, dlatego zachęcamy do odpowiedzialnego i rozsądnego doboru soczewek kontaktowych pod okiem specjalisty.