Specjaliści Leczący Problemy ze Wzrokiem

Czy dotykają Cię problemy z widzeniem z bliska lub z daleka? Cierpisz na nawracające migrenowe bóle głowy? A może widzisz jak przez mgłę? Warto wiedzieć, do kogo udać się ze swoim problemem. W Salonie Optycznym Krasoń w Piotrkowie Trybunalskim możesz skonsultować się z okulistą, optometrystą oraz ortoptystą. Każdy z tych specjalistów ma określoną dziedzinę, w której się specjalizuje, dlatego warto poznać różnice między nimi.

Kim Jest Okulista?

Lekarzem medycyny, specjalizującym się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, jest okulista. Jest to specjalista, który może zaproponować leczenie farmaceutyczne lub chirurgiczne różnych schorzeń, a także wykonać badanie wzroku i przepisać receptę na okulary. W przypadku konieczności noszenia okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych, okulista przekazuje receptę optykowi, który dobiera odpowiednie oprawki i szkła.

Rola Optometrysty

Optometrysta to specjalista z wyższym wykształceniem, który przeszedł podyplomowe szkolenie z zakresu badania wzroku i jego korygowania. Optometrysta w Piotrkowie Trybunalskim zajmuje się badaniem wzroku, doborem refrakcji do okularów lub soczewek kontaktowych. Wybierając salon optyczny Krasoń, gdzie pracuje optometrysta, nie musisz wcześniej odwiedzać lekarza okulisty – profesjonalne badanie optometryczne wykonasz na miejscu, a optyk pomoże Ci wybrać idealne oprawki. To oszczędza czas i zapewnia kompleksową opiekę nad Twoim wzrokiem.

Czym Zajmuje się Ortoptysta?

Ortoptysta to specjalista po podyplomowym szkoleniu, zajmujący się diagnostyką i leczeniem problemów z widzeniem obuocznym oraz dysproporcji w tym zakresie. Bada prawidłowość funkcjonowania ruchowego gałek ocznych pacjenta. Do ortoptysty warto udać się w przypadku zeza, nieprawidłowego widzenia obuocznego spowodowanego ubytkiem wzroku w jednym oku, a także wielu innych problemów z funkcjonowaniem oczu. Ortoptysta w Piotrkowie Trybunalskim może również prowadzić rehabilitację narządu wzroku i terapię widzenia, mającą na celu leczenie zaburzeń przewodzenia bodźców wzrokowych.

Okulista czy Optometrysta – Kogo Wybrać?

Badanie wzroku pod kątem doboru odpowiednich szkieł korekcyjnych wykonuje lekarz okulista lub wyspecjalizowany optometrysta. Jeśli jest to Twoje pierwsze badanie wzroku, warto odwiedzić lekarza okulistę, który poza badaniem refrakcji sprawdzi także ogólny stan narządu wzroku i w razie potrzeby zleci odpowiednie leczenie.

Jeśli nie dokuczają Ci dolegliwości bólowe, a jedynie planujesz wymienić okulary na nowe, możesz skorzystać z usług Salonu Optycznego Krasoń, gdzie pracuje optometrysta w Piotrkowie Trybunalskim. Pełne badanie optometryczne wykonane przez tego specjalistę będzie tak samo dokładne, jak w przypadku wizyty w gabinecie okulistycznym, a cały proces zajmie Ci znacznie mniej czasu.

Podsumowanie

Zapraszamy do Salonu Optycznego Krasoń w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie nasi specjaliści – okulista, optometrysta i ortoptysta – zapewnią kompleksową opiekę nad Twoim wzrokiem. Wybierając nasze usługi, masz pewność profesjonalnej diagnozy i doboru odpowiednich okularów lub soczewek kontaktowych. Optometrysta Piotrków Trybunalski to gwarancja zdrowia Twoich oczu i komfortu widzenia.