Dlaczego Badanie Wzroku Jest Tak Ważne?

Regularne badanie wzroku jest kluczowe dla każdej osoby, niezależnie od wieku, płci czy zaleceń lekarzy. Okresowa diagnostyka narządu wzroku pozwala w przypadku najmniejszych problemów z widzeniem wdrożyć odpowiednią kurację z wykorzystaniem soczewek lub okularów. Aby uniknąć długiego oczekiwania na wizytę, warto skorzystać z usług salonów optycznych, które często oferują badania optometryczne na miejscu. W Piotrkowie Trybunalskim, takie badania wykonasz w Salonie Optycznym Krasoń.

Kiedy Warto Udać się na Badanie Wzroku do Optometrysty?

Badania wzroku u optometrystów powinny wykonywać regularnie zarówno dorośli, jak i dzieci. Najlepiej jest je przeprowadzać co kilka miesięcy, co jest ułatwione dzięki bezpłatnej diagnostyce w naszym salonie optycznym w Piotrkowie Trybunalskim. Szczególnie zapraszamy osoby po 45 roku życia, u których może rozwijać się starczowzroczność. Tacy pacjenci mogą skorzystać z innowacyjnych okularów progresywnych, idealnych do jazdy samochodem, pracy przed komputerem, czytania oraz patrzenia na odległości bliskie i dalekie.

Osoby, które zauważają pogorszenie widzenia, powinny również zgłosić się na badanie optometryczne. Nasi optometryści wykonają podstawowe badania, które w razie potrzeby skonsultowane zostaną z okulistami. Badania wzroku są także ważne dla osób noszących okulary lub soczewki kontaktowe, aby sprawdzić, czy ich wada nie uległa powiększeniu. W Salonie Optycznym Krasoń realizujemy również recepty na szkła korekcyjne, a nasi specjaliści pomogą dobrać modne oprawki okularowe od najlepszych producentów.

Jakie Badania Wykonują Optometryści?

Optometryści w Salonie Optycznym Krasoń w Piotrkowie Trybunalskim wykonują szeroki zakres badań, w tym:

  • Badanie pola widzenia, w tym badania neurologiczne i jaskrowe,
  • Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • Badanie wzroku pod kątem mocy okularowych i soczewek kontaktowych.

Do takiej diagnostyki nie trzeba się szczególnie przygotowywać, choć warto, aby oczy nie były zmęczone.

Porady i Konsultacje

Optometrysta w Piotrkowie Trybunalskim dostępny w naszym salonie służy również radą w zakresie doboru okularów i soczewek kontaktowych. Nasi specjaliści wytłumaczą różnice między szkłami okularowymi a soczewkami kontaktowymi, a także między soczewkami jednorazowymi a wielokrotnego użytku. Osoby wyjeżdżające na wakacje do ciepłych krajów mogą skorzystać z doradztwa zakupowego dotyczącego okularów słonecznych z polaryzacją, które skutecznie chronią wzrok przed intensywnym promieniowaniem UV.

Zapraszamy do Salonu Optycznego Krasoń

Jeśli mieszkasz w Piotrkowie Trybunalskim lub okolicach, zapraszamy do odwiedzenia Salonu Optycznego Krasoń. Nasz optometrysta w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadzi kompleksowe badanie optometryczne, a nasi specjaliści pomogą dobrać najlepsze okulary lub soczewki kontaktowe. Dzięki nam możesz zadbać o zdrowie swoich oczu i cieszyć się komfortem widzenia każdego dnia.

Optometrysta Piotrków Trybunalski – Twoje zdrowie wzroku w najlepszych rękach.